סטודנטים המתמודדים עם לקויות למידה ו/או הפרעות קשב וריכוז

היחידה לקידום סטודנטים הינה הגורם היחיד המטפל בכל תחום לקויות הלמידה בטכניון, והיא האחראית על מערך תמיכה לימודי ורגשי לסטודנטים אלה.

תחומי פעילות ושירותים:

 1. ייעוץ בנוגע לאבחון, קבלת אבחונים והסדרת התאמות בדרכי ההיבחנות: סטודנט המבקש התאמה במבחנים, חייב להיפגש עם אחד מיועצי לקויות הלמידה ביחידה. במידת הצורך, הסטודנט יפנה לעריכת אבחון, המוכר על ידי הטכניון (גם אם עבר אבחון לפני תחילת הלימודים). האבחון ימומן על ידי הסטודנט. אם הסטודנט עבר אבחון (במכונים המאושרים בטכניון), עליו לתאם פגישה עם היועצים ללקויות למידה ולהביא עמו את דו"ח האבחון הסופי. חשוב לציין, כי ההתאמות בדרכי ההיבחנות תאושרנה בהתאם למדיניות הטכניון. לא כל המלצה של הגורמים המאבחנים תאושר! הסטודנט יקבל אישור מאת דיקן לימודי הסמכה, ובו קיימת המלצה לדרכי היבחנות מיוחדות. על הסטודנט לשאת עמו את האישור במהלך הבחינות!
  • סטודנט המעוניין לקבל ייעוץ בנוגע ללקויות למידה, שטרם עבר אבחון מתבקש למלא לפני הפגישה "טופס בקשה להפניה ליועצת לקויות למידה" הנמצא בלשונית טפסים, ולהביאו לפגישה.
  • את האבחון יש להגיש לפי מועדי ההגשה הבאים, ולא יאוחר מתאריכים אלה!
   סמסטר חורף, תשע"ח - מועד אחרון להגשת אבחונים: בהתאם לנהלי לימודי הסמכה
   סמסטר אביב + קיץ, תשע"ח - מועד אחרון להגשת אבחונים: בהתאם לנהלי לימודי הסמכה
 2. ייעוץ אישי ולימודי: ניתן לקבל ייעוץ כללי בנושא לקויות למידה, השלכותיהן והתמודדות עמן. בנוסף, ניתן לקבל סיוע פרטני לשיפור כישורי הלמידה בתחומים כגון: ארגון ותכנון זמן, אסטרטגיות למידה, התמודדות עם מבחנים, התמודדות נכונה במצבי-לחץ ועוד.
 3. שיעורי עזר: במידת הצורך, ניתנים שיעורי עזר פרטניים ע"י סטודנטים מצטיינים. שיעורים אלו הינם בסבסוד חלקי של הטכניון עבור לקויי למידה.
 4. סדנאות: במהלך הסמסטר תוצענה ביחידה סדנאות לשיפור מיומנויות אקדמיות בתחומים שונים.

טכנולוגיה מסייעת:

מרכז נגישות

מרכז הנגישות ממוקם בבניין אולמן, בקומה 3. המרכז מאפשר סביבת למידה שקטה ושימוש בתוכנות מחשב ייעודיות (ראה פירוט למטה). לחווה ניתן להיכנס ע"י קידוד כרטיס הסטודנט. לשם כך, יש לפנות ליועצי לקויות הלמידה.

להלן רשימה חלקית של התוכנות הזמינות במרכז:

 1. Mathtype- תוכנה המאפשרת הקלדה של משוואות מתמטיות.
 2. Mathlab - פלטפורמת תכנות לצרוך פתרון בעיות אלגבריות.
 3. Zoomtext - תוכנה המאפשרת הגדלת טקסט.
 4. מגוון תוכנות הקראה ומכשור לצורך הקראה והגדלה של מסמכים פיזיים ואלקטרוניים.

יצירת קשר:

מזכירות היחידה: 8294110/2

רוזי אנגל: rosie@dp.technion.ac.il . אחראית על הפקולטות הבאות: אזרחית, מדמ"ח, פיזיקה, הנדסת חומרים, הנדסה ביו-רפואית, הוראת המדעים, אווירונאוטיקה, ארכיטקטורה ותארים מתקדמים. קבלת קהל בימים א', ג' 08:30-14:30, ביום ה' 08:30-13:30.

גיל ברקוביץ: gilbr@technion.ac.il . אחראי על הפקולטות הבאות: חשמל, מכונות, כימיה, ביוטכנולוגיה, תעו"נ, מתמטיקה, ה.כימית, ביולוגיה ורפואה. קבלת קהל ביום ג' 8:00-11:00, בימים א', ה' 8:00-16:00.

זכויות סטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז בביטוח לאומי:

סטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז - חשוב שתהיו מודעים לזכויותיכם!

אתם זכאים להגיש בקשה להכרה של המוסד לביטוח לאומי.

במידה ותביעתכם תתקבל, תהיו זכאים לפנות לקבלת שיקום מקצועי לאנשים עם מובלות על פי חוק נכות כללית.

היכנסו לאתר של המוסד לבטוח לאומי, הורידו את טופס הבקשה לתביעה (טופס 7801 - תביעה לקצבת נכות כללית) ומלאו את הפרטים בקפידה.

קישור לאתרים:

מידע בנוגע ללקות למידה

ביטוח לאומי

אסטרטגיות למידה

תוכנות עזר

חשוב לזכור - ניתן לכתוב משוואות ב-WORD באמצעות סרגל הוספת משוואה (קיצור: ALT =).