סטודנטים המתמודדים עם לקויות למידה ו/או הפרעות קשב וריכוז

היחידה לקידום סטודנטים הינה הגורם היחיד המטפל בכל תחום לקויות הלמידה בטכניון, והיא האחראית על מערך תמיכה לימודי ורגשי לסטודנטים אלה.

תחומי פעילות ושירותים:

  1. ייעוץ בנוגע לאבחון, קבלת אבחונים והסדרת התאמות בדרכי ההיבחנות: סטודנט המבקש התאמה במבחנים, חייב להיפגש עם אחד מיועצי לקויות הלמידה ביחידה. במידת הצורך, הסטודנט יפנה לעריכת אבחון, המוכר על ידי הטכניון (גם אם עבר אבחון לפני תחילת הלימודים). האבחון ימומן על ידי הסטודנט. אם הסטודנט עבר אבחון (במכונים המאושרים בטכניון), עליו לתאם פגישה עם היועצים ללקויות למידה ולהביא עמו את דו"ח האבחון הסופי. חשוב לציין, כי ההתאמות בדרכי ההיבחנות תאושרנה בהתאם למדיניות הטכניון. לא כל המלצה של הגורמים המאבחנים תאושר! הסטודנט יקבל אישור מאת דיקן לימודי הסמכה, ובו קיימת המלצה לדרכי היבחנות מיוחדות. על הסטודנט לשאת עמו את האישור במהלך הבחינות!
  2. ייעוץ אישי ולימודי: ניתן לקבל ייעוץ כללי בנושא לקויות למידה, השלכותיהן והתמודדות עמן. בנוסף, ניתן לקבל סיוע פרטני לשיפור כישורי הלמידה בתחומים כגון: ארגון ותכנון זמן, אסטרטגיות למידה, התמודדות עם מבחנים, התמודדות נכונה במצבי-לחץ ועוד.
  3. שיעורי עזר: במידת הצורך, ניתנים שיעורי עזר פרטניים ע"י סטודנטים מצטיינים. שיעורים אלו הינם בסבסוד חלקי של הטכניון עבור לקויי למידה.
  4. סדנאות: במהלך הסמסטר תוצענה ביחידה סדנאות לשיפור מיומנויות אקדמיות בתחומים שונים.

טכנולוגיה מסייעת:

מרכז נגישות

מרכז הנגישות ממוקם בבניין אולמן, בקומה 3. המרכז מאפשר סביבת למידה שקטה ושימוש בתוכנות מחשב ייעודיות . למרכז ניתן להיכנס באמצעות קידוד כרטיס הסטודנט. לשם כך, יש לפנות ליועצי לקויות הלמידה.

יצירת קשר:

מזכירות היחידה: 8294110/2

רוזי אנגל: rosie@dp.technion.ac.il . אחראית על הפקולטות הבאות: אזרחית, מדמ"ח, פיזיקה, הנדסת חומרים, הנדסה ביו-רפואית, הוראת המדעים, אווירונאוטיקה, ארכיטקטורה ותארים מתקדמים. קבלת קהל בימים א', ג' 08:30-14:30, ביום ה' 08:30-13:30.

גיל ברקוביץ: gilbr@technion.ac.il . אחראי על הפקולטות הבאות: חשמל, מכונות, כימיה, ביוטכנולוגיה, תעו"נ, מתמטיקה, ה.כימית, ביולוגיה ורפואה. קבלת קהל ביום בימים א', ג', ה' 8:30-15:00.

זכויות סטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז בביטוח לאומי:

סטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז - חשוב שתהיו מודעים לזכויותיכם!

אתם זכאים להגיש בקשה להכרה של המוסד לביטוח לאומי.

במידה ותביעתכם תתקבל, תהיו זכאים לפנות לקבלת שיקום מקצועי לאנשים עם מובלות על פי חוק נכות כללית.

היכנסו לאתר של המוסד לבטוח לאומי, הורידו את טופס הבקשה לתביעה (טופס 7801 - תביעה לקצבת נכות כללית) ומלאו את הפרטים בקפידה.

קישור לאתרים:

מידע בנוגע ללקות למידה

אסטרטגיות למידה

תוכנות עזר

חשוב לזכור - ניתן לכתוב משוואות ב-WORD באמצעות סרגל הוספת משוואה (קיצור: ALT =).