סטודנטים המתמודדים עם לקויות למידה ו/או הפרעות קשב וריכוז

היחידה לקידום סטודנטים הינה הגורם היחיד המטפל בכל תחום לקויות הלמידה בטכניון, והיא האחראית על ההפניות לאבחונים ועל סיפוק מערך תמיכה לימודי ורגשי לסטודנטים אלה.

* סטודנט המעוניין לקבל ייעוץ בנוגע ללקויות למידה, חייב למלא לפני הפגישה "טופס בקשה להפניה ליועצת לקויות למידה" הנמצא בלשונית טפסים, ולהעבירו למזכירת היחידה.

 1. הפניה לאבחון, קבלת אבחונים והסדרת התאמות בדרכי ההיבחנות: סטודנט המבקש התאמה במבחנים, חייב להיפגש עם אחד מיועצי לקויות הלמידה ביחידה. במידת הצורך, הסטודנט יופנה לעריכת אבחון, המוכר על ידי הטכניון (גם אם עבר אבחון לפני תחילת הלימודים). האבחון ימומן על ידי הסטודנט. אם הסטודנט עבר אבחון (במכונים המאושרים בטכניון), עליו לתאם פגישה עם היועצים ללקויות למידה ולהביא עמו את דו"ח האבחון הסופי. חשוב לציין, כי ההתאמות בדרכי ההיבחנות תאושרנה בהתאם למדיניות הטכניון. לא כל המלצה של הגורמים המאבחנים תאושר! הסטודנט יקבל אישור מאת דיקן לימודי הסמכה, ובו קיימת המלצה לדרכי היבחנות מיוחדות. על הסטודנט לשאת עמו את האישור במהלך הבחינות!
  • את האבחון יש להגיש לפי מועדי ההגשה הבאים, ולא יאוחר מתאריכים אלה!
   סמסטר חורף, תשע"ז - מועד אחרון להגשת אבחונים: בהתאם לנהלי לימודי הסמכה
   סמסטר אביב + קיץ, תשע"ה - מועד אחרון להגשת אבחונים: בהתאם לנהלי לימודי הסמכה
 2. ייעוץ אישי ולימודי: ניתן לקבל ייעוץ כללי בנושא לקויות למידה, השלכותיהן והתמודדות עמן. בנוסף, ניתן לקבל סיוע פרטני לשיפור כישורי הלמידה בתחומים כגון: ארגון ותכנון זמן, אסטרטגיות למידה, התמודדות עם מבחנים, התמודדות נכונה במצבי-לחץ ועוד.
 3. שיעורי עזר: במידת הצורך, ניתנים שיעורי עזר פרטניים ע"י סטודנטים מצטיינים. שיעורים אלו הינם בסבסוד חלקי של הטכניון עבור לקויי למידה.
 4. סדנאות: במהלך הסמסטר תוצענה ביחידה סדנאות לשיפור מיומנויות אקדמיות בתחומים שונים.
חוות עלה

חוות המחשבים ממוקמת בבניין אולמן, בקומה 3. החווה מיועדת לסטודנטים לקויי ראייה ולסטודנטים בעלי לקויות למידה. החווה מאפשרת סביבת למידה שקטה ושימוש בתוכנות מחשב ייעודיות (ראה פירוט למטה). לחווה ניתן להיכנס ע"י קידוד כרטיס הסטודנט. לשם כך, יש לפנות לאחראי החווה (ראה פרטים למטה) עם המסמכים הבאים:

 1. הפניה של יועצי לקויות הלמידה ביחידה.
 2. צילום כרטיס סטודנט.
 3. צילום אישור לימודים.

להלן רשימה חלקית של התוכנות הזמינות בחווה:

 1. LYX - תוכנה המאפשרת הקלדה של משוואות מתמטיות.
 2. Mathlab - פלטפורמת תכנות לצרוך פתרון בעיות אלגבריות.
 3. Silverlight - לצורך הרצת וידאו בקצב מהיר משרתי הטכניון.
 4. Zoomtext - תוכנה המאפשרת הגדלת טקסט.
 5. מגוון תוכנות הקראה ומכשור לצורך הקראה והגדלה של מסמכים פיזיים ואלקטרוניים.

פרטי התקשרות: אחראי החווה - kivdei@tx.technion.ac.il

מזכירות היחידה: 8294110/2

רוזי אנגל: rosie@dp.technion.ac.il . אחראית על הפקולטות הבאות: אזרחית, מדמ"ח, פיזיקה, הנדסת חומרים, הנדסה ביו-רפואית, הוראת המדעים, אווירונאוטיקה, ארכיטקטורה ותארים מתקדמים. קבלת קהל בימים א', ג' 08:30-14:30, ביום ה' 08:30-13:30.

גיל ברקוביץ: gilbr@technion.ac.il . אחראי על הפקולטות הבאות: חשמל, מכונות, כימיה, ביוטכנולוגיה, תעו"נ, מתמטיקה, ה.כימית, ביולוגיה ורפואה. קבלת קהל ביום ד' 15:30-12:30, בימים ב', ה' 8:00-15:00.

טפסים (בלשונית טפסים): טופס פניה ליועצי לקויות למידה, טופס בקשה לעריכת שעתוק, מערכת שעות.

סטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז - חשוב שתהיו מודעים לזכויותיכם!

אתם זכאים להגיש בקשה להכרה של המוסד לביטוח לאומי ובמידה ותביעתכם תתקבל, תהיו זכאים לסיוע כלכלי בתקופת הלימודים.

היכנסו לאתר של המוסד לבטוח לאומי, הורידו את טופס הבקשה לתביעה (טופס 7801 - תביעה לקצבת נכות כללית) ומלאו את הפרטים בקפידה.

מידע בנוגע ללקות למידה

ביטוח לאומי

אסטרטגיות למידה

 • הנחיות ואסטרטגיות ללמידה - אתר בו נמצא פירוט רב בנוגע ללמידה ולארגון:
  http://www.studygs.net/hebrew

תוכנות עזר

חשוב לזכור - ניתן לכתוב משוואות ב-WORD באמצעות סרגל הוספת משוואה (קיצור: ALT =).